menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A company orders 30 boxed lunches from a deli for $295.50. If each boxed lunch costs the same amount, how much do 9 boxed lunches cost?
asked
Mar 21, 2023
186k
views
0
votes
A company orders 30 boxed lunches from a deli for $295.50. If each boxed lunch costs the same amount, how much do 9 boxed lunches cost?
Mathematics
high-school
Vidhya Sagar Reddy
asked
by
Vidhya Sagar Reddy
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
6
votes
The Answer Should Be 88.65
Mariano Kamp
answered
Mar 27, 2023
by
Mariano Kamp
9.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 3, 2021
73.3k
views
A company orders 26 boxed lunches from a deli for $295.10. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?
OpiesDad
asked
Jul 3, 2021
by
OpiesDad
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
73.3k
views
asked
Dec 12, 2021
151k
views
A company orders 26 boxed lunches from a deli for $295.10. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?
Bebbo
asked
Dec 12, 2021
by
Bebbo
7.6k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
151k
views
asked
Oct 5, 2024
106k
views
A company orders boxed lunches from a deli, which all cost the same price. The relationship between the number of boxed lunches ordered, x, and the total cost in dollars of the lunches, y, is represented
Piotr Kukielka
asked
Oct 5, 2024
by
Piotr Kukielka
8.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
106k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org