182k views
1 vote
A box of 15 cookies costs $9 dollar sign, 9.
What is the cost for 1 cookie?

1 Answer

1 vote

Answer: 0.6

Explanation:

9/15 = 0.6

$9 / 15 cookies = $0.6 cents per cookie

User Chris Buckett
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories