84.7k views
5 votes
12 shirts cost $59.36. Find the unit rate.

1 Answer

4 votes

Answer:

divide 59.36 by 12 to get through cost of one = 4.95

Explanation:

unit cost is the cost of one product

User Peguerosdc
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.