189k views
3 votes
A bakery offers a sale price of $3.40 for 6 muffins. What is the price per dozen?

User Ji Ra
by
5.0k points

1 Answer

2 votes

Answer: The sale price per dozen would we around $6.80 with no tax included.

Explanation:

User Polyglot
by
5.3k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.