189k views
3 votes
A bakery offers a sale price of $3.40 for 6 muffins. What is the price per dozen?

User Ji Ra
by
7.8k points

1 Answer

2 votes

Answer: The sale price per dozen would we around $6.80 with no tax included.

Explanation:

User Polyglot
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories