27.9k views
4 votes
Question at position 1

Roya paid $48.00 for 8 cartons of orange juice. What is the unit rate per carton of orange juice that Roya paid?

1 Answer

5 votes

Explanation:

The unit rate per carton is 2

User MeghaK
by
4.3k points