133k views
4 votes
A baker’s dozen (13) of cookies is on sale for $4.94. How much does each cookie cost?

2 Answers

5 votes

Answer:

0.38 cents

Explanation:

4.94 divided by 13 is 0.38. Hope this helps.

User Vernessa
by
5.5k points
2 votes

Answer: $0.38

Worded explanation:

4.94 divided by 13 equals 0.38, making your answer $0.38

Unworded explanation:

4.94/13 = 0.38

$0.38

User Juanjo Salvador
by
5.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.