196k views
3 votes
Two pounds of grapes cost $6.

1. Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.
grapes (pounds)
price (dollars)
2
6
1
Explain the meaning of each of the numbers you found.

1 Answer

3 votes

Answer:

2 if you want to answer that you need to show the whole entire problem not just one part of it and we can't get into this or a lot of other math apps you can so

User Ehsan Kia
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.