menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Which is the better buy?? Twevve cans for $9.00 or 4 cans for $3.00
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Which is the better buy?? Twevve cans for $9.00 or 4 cans for $3.00
asked
Aug 19, 2023
58.7k
views
0
votes
Which is the better buy?? Twevve cans for $9.00 or 4 cans for $3.00
Computers & Tech
college
Bmi
asked
by
Bmi
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
The 4 cans for $3.00 because if u buy 4 cans for $3.00 33 times u get a $1.00 discount
Przemyslaw Zych
answered
Aug 23, 2023
by
Przemyslaw Zych
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
“What does it mean when we “rework” copyrighted material?”
Seven basic internal components found in a computer tower
Please help me ! All you do is just put it it all in your own words ! Please this is for my reported card!i don't know how to put it in my own words because my English is not that good!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org