menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which is the better buy?? Twevve cans for $9.00 or 4 cans for $3.00
asked
Aug 19, 2023
58.7k
views
0
votes
Which is the better buy?? Twevve cans for $9.00 or 4 cans for $3.00
Computers and Technology
college
Bmi
asked
by
Bmi
4.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
The 4 cans for $3.00 because if u buy 4 cans for $3.00 33 times u get a $1.00 discount
Przemyslaw Zych
answered
Aug 23, 2023
by
Przemyslaw Zych
4.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.3m
questions
6.9m
answers
Other Questions
What will be the value of bonus after the following code is executed? int bonus, sales = 6000; if (sales < 5000); bonus = 200; else if (sales < 7500); bonus = 500; else if (sales < 10000); bonus = 750; else if (sales < 20000); bonus = 1000; else; bonus = 1250; A. 200 B. 500 C. 750 D. 1000
What is the first step you would take to create a table of authorities?
What is often called the brain of a computer
In Java a final class must be sub-classed before it. ?? True ?? False
How is form factor related to human biology​
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org