58.7k views
0 votes
Which is the better buy?? Twevve cans for $9.00 or 4 cans for $3.00

User Bmi
by
4.9k points

1 Answer

2 votes
The 4 cans for $3.00 because if u buy 4 cans for $3.00 33 times u get a $1.00 discount
User Przemyslaw Zych
by
4.6k points