120k views
1 vote
Rio went to Wal-mart and bought 1 pounds of Turkey for $5.50

What is the cost per pound of Turkey?

Round your answer to the nearest CENT, if necessary.

$4.75

$4.40

$5.00

$0.23

User Mockobject
by
6.6k points

1 Answer

0 votes

Answer:

It says right there that he bought a pound of turkey for $5.50.

One pound of turkey is $5.50?

Explanation:

This is extremely confusing

User Teja Kantamneni
by
6.1k points