97.6k views
1 vote
Find both unit rates.

They paid $96.88 for 8 pizzas.


Question 1 options:

$12.11/pizza and about 0.08 pizza/dollar


A: $12.11 pizza/dollar and about $0.08/pizza


B: $96.88/pizza and about 8 pizzas/dollar

C: 8 pizzas/dollar and about $96.88/pizza

User Petrichor
by
4.5k points

1 Answer

7 votes

Answer:

A

Explanation:

User RichardC
by
5.0k points