menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 2 qaurt bucket of paint costs $20.32. What is the price per cup?
asked
May 5, 2023
214k
views
4
votes
A 2 qaurt bucket of paint costs $20.32. What is the price per cup?
Mathematics
high-school
William Weckl
asked
by
William Weckl
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
7
votes
Answer:
$2.54
Explanation:
2 qaurt = 8 cups
20.32/8=$2.54 percup
Mthakuri
answered
May 9, 2023
by
Mthakuri
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.3m
questions
12.0m
answers
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
9/10 divided by (1/10 plus 2/5)
Please solve the following equation. x-6x=56
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org