214k views
4 votes
A 2 qaurt bucket of paint costs $20.32. What is the price per cup?

1 Answer

7 votes

Answer:

$2.54

Explanation:

2 qaurt = 8 cups

20.32/8=$2.54 percup

User Mthakuri
by
8.2k points

Related questions

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories