menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Ms. Gallo buys a 64-ounce of peanut butter for $6.33. What is the cost per ounce
asked
Jun 18, 2023
36.5k
views
0
votes
Ms. Gallo buys a 64-ounce of peanut butter for $6.33. What is the cost per ounce
Mathematics
high-school
Sofyan Thayf
asked
by
Sofyan Thayf
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
7
votes
98 cent
explanation
Ziteng Chen
answered
Jun 23, 2023
by
Ziteng Chen
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 8, 2022
133k
views
2.P.S. 89 is having an ice cream social for the graduating 8th grader. a Ms. Gallo has to order the ice cream. She decided to order 21 cartons of vanilla ice cream and 28 cartons of chocolate ice cream.
Olokki
asked
Nov 8, 2022
by
Olokki
8.8k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
133k
views
asked
Apr 8, 2022
141k
views
2.P.S. 89 is having an ice cream social for the graduating 8th grader. a. Ms. Gallo has to order the ice cream. She decided to order 21 cartons of vanilla ice cream and 28 cartons of chocolate ice cream.
Moe Matar
asked
Apr 8, 2022
by
Moe Matar
7.9k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
141k
views
asked
Jun 4, 2024
187k
views
gallo light began operations in 2024. the company sometimes sells used warehouses on an installment basis. in those cases, gallo light reports income in its income statement in the year of the sale. in
Gregwhitworth
asked
Jun 4, 2024
by
Gregwhitworth
8.4k
points
Business
high-school
1
answer
2
votes
187k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org