menu
Askians
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Find the unit price if it costs $6 for 24 water bottles.
asked
Jun 5, 2023
98.5k
views
3
votes
Find the unit price if it costs $6 for 24
water bottles.
Law
high-school
Avish
asked
by
Avish
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
0.25 per unit
Step-by-step explanation:
6/24=0.25 per unit
Naya
answered
Jun 11, 2023
by
Naya
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
Outline the process by which most federal judges are nominated and approved
When an excessive amount of alcohol is consumed causing a person to stop or breath slowly, vomit in their sleep. or appear pale or bluish the person is possibly suffering from • Binge drinking Intoxication
1. MIDTERM TEST Midterm 13. Which of the following gives the Constitution the final word in regards to this country's legal code?
Lynn had two jobs last year, and she received two W-2 forms. On the first W-2 form, the figure in box 1 was $17,482.56, while on the second W-2 form, the figure in box 1 was $7982.48. What was Lynn's gross
A district attorney ____________________. a. represents suspected law breakers in court b. decides criminal cases c. runs the court system at the county level d. brings criminals to justice
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Askians