137k views
1 vote
A baker's dozen (13) of cookies is on sale for $4.94. how much does each cookie cost

User Barrymac
by
4.7k points

2 Answers

2 votes

Answer: $0.39.

Step-by-step explanation: $4.94. Divided by 13 = $0.38

User Hotdin Gurning
by
5.4k points
4 votes

Answer:

0.41

Explanation:

$4.94/12=0.41

User Muhwu
by
5.2k points