126k views
3 votes
A 10 pound bag of apples costs $9.85 - what is the price per pound?

1 Answer

4 votes

Answer:

Explanation:

$9.85 / 10 ≈ $0.99

User Orthocresol
by
9.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories