We're assuming Deshaun is driving at a constant speed/at the same rate,He drove 469 miles in 7 hours -> his speed = 469 : 7 = 67 (mph)Therefore, it would take him 335 : 67 = 5 hours to drive 335 miles.
7.8m questions
10.5m answers