88.0k views
12 votes
Please help me asp

Mariah downloaded 5 games to her cell phone for $16.25. What is the unit rate for the games?​

User Flashk
by
5.2k points

1 Answer

5 votes

Answer:3.25

Step-by-step explanation: $16.25/5 games = $3.25 for each game

User Nazmul Haque
by
4.6k points