The probability at least one will have a defect is 1 - the probability no one will have a defect.
The probability no one will have a defect is:

So, the probability (P) that at least one will have a defect:
P = 1 - 0.4305
P = 0.5695 = 56.95%
Answer:
P = 0.5695 = 56.95%.