196k views
8 votes
I need help with this 6 tasks. Please help me i will have a test

I need help with this 6 tasks. Please help me i will have a test-example-1
User Glazed
by
7.8k points

1 Answer

5 votes

Answer:

A 250g packet of oldies salt cost #150 A 20kg sack of salt cost #10400.calculate the saving per kg buying the 20kg sack of salt

User Cruel
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.