198k views
2 votes
Phil bought a pack of 8 hamburger buns for $1.20 . how much did he pay for each bun

User Peter PAD
by
8.4k points

1 Answer

2 votes

Answer:

.15¢

Explanation:

1.20$ total divided by 8 and its .15¢

User Tulsluper
by
8.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories