menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
prayut is buying peanuts to make satay sauce to serve with noodles. he buys 3/8-lb bag of peanuts for 1.20$
asked
Dec 15, 2023
63.6k
views
3
votes
prayut is buying peanuts to make satay sauce to serve with noodles. he buys 3/8-lb bag of peanuts for 1.20$
Mathematics
high-school
Thebjorn
asked
by
Thebjorn
7.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Matt Sanders
answered
Dec 21, 2023
by
Matt Sanders
9.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 12, 2024
214k
views
Prayut is buying peanuts to make satay sauce to serve with noodles. He buys a 1-pound (1 lb) bag of peanuts for $1.20. What is the unit price per ounce Prayut pays for the peanuts? (16 oz = 1 lb) A) $0.
Jaap Oudejans
asked
Apr 12, 2024
by
Jaap Oudejans
8.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
214k
views
asked
Aug 25, 2024
117k
views
You are working to your full scope as a Certificate IV graduate. You are enjoying your chicken satay lunch when your colleague suddenly makes a strange noise from the tearoom and you hear a thud. You find
Mariel
asked
Aug 25, 2024
by
Mariel
8.0k
points
Biology
high-school
1
answer
1
vote
117k
views
asked
May 16, 2017
41.0k
views
Below are given ingredients for indonesian chicken satay. can you write a procedural text for indonesian chicken satay in the graphic organizer.
Sbgib
asked
May 16, 2017
by
Sbgib
7.1k
points
English
high-school
1
answer
5
votes
41.0k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org