115k views
4 votes
Four gallons of milk costs $5.88. What is the unit price

User Emk
by
8.6k points

1 Answer

4 votes

Answer:

1.47

Explanation:

5.88 divided by 4 and that gives you the init price

User Vo Kim Nguyen
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.