menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
the line plot shows the weights of ten books.what is the difference in weight between the two books that weigh the most a. 1/4 pound b.3/4 poundc.1 1/4 poundsd. 1 3/4 pounds
asked
Feb 27, 2023
121k
views
0
votes
the line plot shows the weights of ten books.what is the difference in weight between the two books that weigh the most a. 1/4 pound b.3/4 poundc.1 1/4 poundsd. 1 3/4 pounds
Mathematics
college
Michael Gustus
asked
by
Michael Gustus
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Kimooz
answered
Mar 6, 2023
by
Kimooz
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Mar 17, 2021
108k
views
What is the unit rate for 5 pounds of lunch meat for $42.50?A. $5.31 per poundB. $6.50 per poundC. $7.25 per poundD. $8.50 per pound
Christos Hrousis
asked
Mar 17, 2021
by
Christos Hrousis
8.3k
points
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
108k
views
asked
Oct 28, 2023
97.0k
views
What is the unit rate of the cost of the bag of apples is $6.33 for 3 pounds.A. The apples are $2 per poundB. The apples are $2.11 per poundC. The apples are $3.33 per poundD. The apples are $6.33 per
Nohup
asked
Oct 28, 2023
by
Nohup
7.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
97.0k
views
asked
Jul 2, 2023
15.5k
views
10 oranges and 20 grapefruits weigh 35 pounds total. 16 oranges and 10grapefruits weigh 23 pounds total. How much would 13 oranges and 15grapefruits weigh?A 28 poundsB 29 poundsC 30 poundsD 58 pounds20
Cbrandolino
asked
Jul 2, 2023
by
Cbrandolino
7.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
15.5k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org