To find the unit price of each product you have to divide the price by the number of units in the information. For example
Water: $6 for 4 bottles. We have to divide the total price ($6) by the amount of bottles (4). 6/4 is 1.5, so each bottle will cost $1.5
Apples: 10 apples for $5 ---> 5/10 = 0.5, each apple costs $0.5
Nuts: $15 for 5 bags ---> 15/5 = 3, each bag of nuts costs $3
Juice: 12 boxes for $9 ----> 9/12 = 0.75, each box of juice costs $0.75
Helmets: 3 helmets for $45 ---> 45/3 = 15, each helmet costs $15
Locks: $35 for 5 locks ---> 35/5 = 7, each lock costs $7
Those are the unit prices for each product. Now you just have to fill in the center column with these results. To find the results to fill in the right hand column you have to multiply these costs by 2.
Finally, to find how much they'll spend, you sum up all the results in the right hand column