In this case, you are given the probability that if Eliza has a child, the child has the syndrome. X would be the number of children with the syndrome. 28% is equal to 28/100=14/50=7/25, which can be convenient to use to do the math.
P(X=0) means that Eliza has 2 children and none of them have the syndrome. The probability of Eliza having 1 child without the syndrome is 1-probability of having the syndrome, which equals 1-7/25=18/25
If she has 2 children, you must use the multiplication rule, because one case is independent of the other. Then:

Then, for P(X=1),

Finally, for P(X=2):
