53.0k views
11 votes
Maria spent $33 for 3 pairs of earphones. Find the unit rate for a pair of earphones to determine which scenario has the same unit rate.

User Aivar
by
6.7k points

1 Answer

12 votes
33/3=11
11 is the unit rate
User Rob Cannon
by
6.6k points