Given:
Bottles of juice bought = 3
Price Shena bought the juice = $12
Therefore, writing the rate as a fraction, we have:
The unit rate is:
The unit rate will be the price each bottle of juice cost.
ANSWER:
7.8m questions
10.4m answers