menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
4 nail polishes for $8.50 as a rate
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
4 nail polishes for $8.50 as a rate
asked
Aug 9, 2023
133k
views
25
votes
4 nail polishes for $8.50 as a rate
Mathematics
high-school
Skos
asked
by
Skos
8.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
8.50/4=2.13 per unit
Gilberto Ibarra
answered
Aug 13, 2023
by
Gilberto Ibarra
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 10, 2024
185k
views
Which nail polishes cause falsely low SaO2 and how can they be avoided?
Vdavid
asked
Jun 10, 2024
by
Vdavid
8.1k
points
Medicine
college
1
answer
3
votes
185k
views
asked
Feb 19, 2024
7.9k
views
Contribution margin, cvp, net income, margin of safety nail glow, inc., produces novelty nail polishes. each bottle sells for $5.90. variable unit costs are as follows: acrylic base $0.86 bottle, packing
LemonCool
asked
Feb 19, 2024
by
LemonCool
8.7k
points
Business
high-school
1
answer
4
votes
7.9k
views
asked
Mar 14, 2024
134k
views
All of the following are examples of single-use materials used in nail services EXCEPT _________. 1) Nail files 2) Cuticle pushers 3) Nail polishes 4) Buffer blocks
PhysicalEd
asked
Mar 14, 2024
by
PhysicalEd
8.3k
points
Medicine
college
1
answer
0
votes
134k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org