menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A box of cereal costs $4.99 for 64 oz. Find the unit cost, round to the nearest hundredth.
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A box of cereal costs $4.99 for 64 oz. Find the unit cost, round to the nearest hundredth.
asked
Feb 6, 2023
32.1k
views
2
votes
A box of cereal costs $4.99 for 64 oz. Find the unit cost, round to the nearest hundredth.
Mathematics
college
Esteban Chornet
asked
by
Esteban Chornet
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
LumbusterTick
answered
Feb 11, 2023
by
LumbusterTick
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org