85.5k views
4 votes
It’s 12 ounces of fish cost $4.21, how much do 23 ounces cost? (problems proportions).

1 Answer

5 votes

Answer:

8.07 bc u need to divide, then multiply

User Ben Felda
by
7.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories