4 oz for $0.98
12 oz for $1.75
Divide the cost by the ounces to calculate the cost per ounce.
0.98 /4 = $0.245 per oz
1.75 / 12 = $0.14583 per ox
Is better to buy 12 oz for $1.75
8.6m questions
11.2m answers