Current: I
Power = P= 200 watt
Voltage = V = 110 volt
P = I x V
I = P/V
I = 200 w / 110 v = 1.82 A
Energy:
2 days = 24 hr x 2 = 48 hours
E = P x t = 200 x 48 =
7.5m questions
10.1m answers