Answer:
529 Joules
Step-by-step explanation:
Let us remind ourselves of the definition of work. if a force F is acting on a body and it produces a displacemnt of Δx, then the work done is

Now, in our case, what are the forces acting on the box?
The force is the sum of the frictional and the force exerted by the boy. These forces are shown in the sketch below.
Therefore, the net force acting on the box is

where F_boy = 99.1 N.
Now, the force of friction is

where μ = coeffient of friction = 0.324, m = mass = 16.6 kg, and g = acceleration due to gravity = 9.8m/s^2.
Putting these values into the above equation gives

Therefore,

Therefore, the work done is

rounding to the three significant digits gives

which is our answer!
Hence the work done on the box is 529 Joules.