Given data:
P = 43% = 43/100 = 0.43 p = probability that adults believe in reincarnation
q = 1 - p = 1 - 0.43 = 0.57 q = probability that adults did'nt believe in reincarnation
Final answer
Probability = 0.00632
7.7m questions
10.4m answers