Solution
We need to find the following probability:
P(X <= 3)
And from the info given we have:
P(X<=3) =P(X=1)+P(X=2) +P(X=3)
P(X<=3) =0.004+0.221+0.117 = 0.342
7.8m questions
10.5m answers