The final value of an investment P in a bank at a compound interest of rate r for t years is given by:

Where m is the number of compounding periods per year.
We are given:
P = $22,000
r = 3.2% = 3.2 / 100 = 0.032
t = 7 years
m = 12 (12 months in a year).
Applying the formula:

Calculating:
![\begin{gathered} FV=\$22,000(1.0026666)^(84) \\ \\ FV=\operatorname{\$}22,000(1.2507) \\ \\ FV=\$27,515 \end{gathered}]()
Ikaros will have $27,515 after 7 years