53.6k views
25 votes
Which one is the best deal : 18 ounces of cheese for $3.60 or 54 ounces of cheese for $11.34 *

User Laochiv
by
8.3k points

1 Answer

4 votes
18 ounces for 3.60

3.60•3= 10.8
User Ben Golden
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories