53.6k views
25 votes
Which one is the best deal : 18 ounces of cheese for $3.60 or 54 ounces of cheese for $11.34 *

User Laochiv
by
5.3k points

1 Answer

4 votes
18 ounces for 3.60

3.60•3= 10.8
User Ben Golden
by
5.1k points