Answer: $335.93
Step-by-step explanation:
To get the regular price of a discounted item, we will use the following formula:

From the given problem, we know that:
Discount % = 33% = 0.33
Selling Price = $224.40
Regular Price = 'x'
Substitute these to the formula and we will get:

Therefore, the regular price of the table would be $335.93