ANSWER:
$22.68
Explanation:
Given:
Bracelet = $10
Markup percentage = 115% = 115/100 = 1.15
The markup amount can be calculated as follows:

Therefore, the total price would be:

Now we apply sales tax for the price and calculate the price after tax, like this:

$22.68 is the total cost of the bracelet