Answer:
Brand B
Explanation:
The cost for each brand is given below:
• Brand A: 20 ounces for $2.50
,
• Brand B: 32 ounces for $3.25
To determine the price per ounce for each brand, divide the cost by the number of ounces.
This, we see that Brand B has the lowest price per ounce.