4.4k views
2 votes
Find the unit price of 16 oz of candy with sells for $4.82

1 Answer

0 votes

The price of 16 oz candy is $4.82.

Determine the unit price of candy.


\begin{gathered} s=(4.82)/(16) \\ =0.30125 \end{gathered}

User Brian Ferris
by
5.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.