64.8k views
0 votes
Shelby bought a 1 quart of

apple juice for $7.60. If
one quart equals 4 cups,
how much does the apple
juice cost per cup?

1 Answer

5 votes

Answer:

$1.90

Explanation:

4/7.60=1.90 there ya go

User Batavia
by
4.8k points