64.8k views
0 votes
Shelby bought a 1 quart of

apple juice for $7.60. If
one quart equals 4 cups,
how much does the apple
juice cost per cup?

1 Answer

5 votes

Answer:

$1.90

Explanation:

4/7.60=1.90 there ya go

User Batavia
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories