We will calculate the unit rate for each option, then choose the lowest unit rate
Happy grocery:
Sullivan's:
Mother nature:
Farmers pride : $0.45 / pound
So, the lowest unit rate = $0.4/pound
So, the answer is option C. Mother nature
5.2m questions
6.8m answers