menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Three t-shirts for $10. find the unit rate
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Three t-shirts for $10. find the unit rate
asked
Jun 17, 2023
206k
views
2
votes
Three t-shirts for $10. find the unit rate
Mathematics
high-school
Marcel Jackwerth
asked
by
Marcel Jackwerth
8.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
10 divided by 3 equals about $3.34 per shirt.
TeeDeJee
answered
Jun 19, 2023
by
TeeDeJee
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
1
vote
Answer:
Step-by-step explanation:I don’t know
Nic Foster
answered
Jun 22, 2023
by
Nic Foster
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org