menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
ASAP A 6-yard roll of plastic wrap costs $6.66. What is the price per foot?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
ASAP A 6-yard roll of plastic wrap costs $6.66. What is the price per foot?
asked
Aug 7, 2023
231k
views
23
votes
ASAP A 6-yard roll of plastic wrap costs $6.66. What is the price per foot?
Mathematics
high-school
Stroniax
asked
by
Stroniax
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
One dollar and eleven cents
AndrewSmiley
answered
Aug 11, 2023
by
AndrewSmiley
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org