menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
12 eggs for3 dollars how much does per egg cost
asked
Jul 12, 2023
158k
views
0
votes
12 eggs for3 dollars how much does per egg cost
Mathematics
college
Costique
asked
by
Costique
7.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
0
votes
It is 0.25 per egg
you just divide 3 by 12
Mage Xy
answered
Jul 14, 2023
by
Mage Xy
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
One individual egg would cost 25 cents an egg
Simran Kaur
answered
Jul 18, 2023
by
Simran Kaur
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Mar 9, 2024
138k
views
They sell a six pack of hot dogs for 2.10 and an eight pack for3.12. Should the shopper buy 8 six packs or 6 eight packs? Explain your reasoning. 1) Buy 8 six packs 2) Buy 6 eight packs 3) Cannot be determined
Chidozie Nnachor
asked
Mar 9, 2024
by
Chidozie Nnachor
8.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
138k
views
asked
May 1, 2024
43.6k
views
Which is a better deal: 1.5 liters for 2.70 or 2 liters for3.80? 1) 1.5 liters for $2.70 2) 2 liters for $3.80
Kudirat
asked
May 1, 2024
by
Kudirat
7.5k
points
Chemistry
high-school
1
answer
5
votes
43.6k
views
asked
Feb 24, 2024
185k
views
Se shaun needs to buy some a has a pack of 12pm cola for3.29 brand b has a pack of 29 pencils for 8.99 find the unit price for each brand then state which brand is better?
Ryan Heathcote
asked
Feb 24, 2024
by
Ryan Heathcote
8.4k
points
Business
high-school
1
answer
4
votes
185k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org