Answer:
Cost per egg = 8.4/12 = 0.7
Cost per hundred egg =Rs70
Let selecting price per hundred be Rs.y
⇒ 70/y-70 ×100 = 15
⇒ 10y−700 = 105
7.9m questions
10.5m answers