62.5k views
3 votes
If 3 pounds of jelly beans cost $6.30,
how much would 2 pounds of jelly beans cost?

1 Answer

3 votes

Answer: 4.20

Explanation:

6.30 / 3 = 2.10

2.10 x 2 = 4.20

User SnoProblem
by
5.6k points