220k views
0 votes
Jack buys 3 pairs of pants for $56.25. What is the unit rate of the cost?

2 Answers

0 votes

Answer: 18.75 You can multiply this by 3 to get 56.25

Explanation:

User Chris Vig
by
4.8k points
3 votes
18.75

Explanation 56.25/3. Divide it by 3/3
User Jhogendorn
by
4.9k points