78.9k views
20 votes
1) If the price of 3pens , 2 pencils and 4 erasers is 92. The price 16 Erasers and the price of 8 pencils is 68 then the the price of 24 pens is​

1 Answer

12 votes
The answer would be 600
User Npross
by
8.0k points

Related questions

asked May 7, 2019 21.8k views
Stuart Nelson asked May 7, 2019
by Stuart Nelson
8.2k points
2 answers
3 votes
21.8k views
asked Dec 2, 2021 149k views
Trogdor asked Dec 2, 2021
by Trogdor
8.1k points
2 answers
4 votes
149k views